Skip to content
Menu

Aloes na twarz – stosowanie, właściwości i efekty

Wszechstronne właściwości aloesu wykorzystywane są w różnego rodzaju kosmetykach. Wspaniale służy on naszym włosom, ale świetne efekty przynosi także jego stosowanie na twarz. Aloes zapewnia wyjątkowe efekty pielęgnacyjne, dlatego warto sięgnąć po zawierające go kosmetyki. Aloes na twarz – właściwości. Aloes to sukulent, który ma długie, mięsiste, zielone liście z kolcami na brzegach. Można uprawiać […]

Wszechstronne właściwości aloesu wykorzystywane są w różnego rodzaju kosmetykach. Wspaniale służy on naszym włosom, ale świetne efekty przynosi także jego stosowanie na twarz. Aloes zapewnia wyjątkowe efekty pielęgnacyjne, dlatego warto sięgnąć po zawierające go kosmetyki.

Aloes na twarz – właściwości.

Aloes to sukulent, który ma długie, mięsiste, zielone liście z kolcami na brzegach. Można uprawiać go w domu w doniczce, bądź w szklarni. W liściach gromadzi zapas wody w postaci bezbarwnego, żelowego soku. Jest on źródłem ponad 200 substancji cennych dla zdrowia i pielęgnacji urody. Aloes bogaty jest w witaminy A, C, E, witaminy z grupy B oraz mikroelementy, takie jak, wapń, chrom, magnez, selen, miedź, potas, mangan i sód, a także kwasy tłuszczowe.

Możemy aloes stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jest rośliną dającą organizmowi wszechstronne wsparcie. Wzmacnia układ odpornościowy, układ trawienny i reguluje metabolizm. Dzięki swoim właściwościom ma wszechstronne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Jest składnikiem różnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Produkowane są kremy, balsamy, peelingi, mleczka z jego udziałem. Ten zielony sukulent działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Ma właściwości oczyszczające, nawilżające i łagodzące, co daje wspaniałe efekty w pielęgnacji twarzy. Cenne substancje w postaci żelu aloesowego, bądź soku z aloesu poprawią ukrwienie skóry, przyspieszą odnowę na poziomie tkankowym oraz zadziałają detoksykacyjnie. Warto po niego sięgnąć, gdy mamy problemy z trądzikiem, wypryskami, zaczerwieniem skóry. Aloes sprawdzi się także, gdy chcemy odnowić poszarzałą, zmęczoną, czy opuchniętą twarz. Zneutralizuje zaczerwienia po nadmiernym opalaniu albo załagodzi efekt reakcji alergicznych.

Jak stosować aloes na twarz?

Kosmetyki z aloesem można stosować do wszystkich rodzajów skóry. Nie ma też ograniczeń wiekowych. Właściwości nawilżające będą wsparciem dla cery suchej. Przeciwzapalne działanie aloesu pomoże cerze trądzikowej. Natomiast tej z problemami naczynkowymi przyda się kojący i łagodzący wpływ aloesowego żelu. Sukulent sprawdza się w pielęgnowaniu cery dojrzałej i tłustej. Zarówno w postaci miąższu, jaki i żelu nadaje się do używania dla każdego rodzaju skóry, ponieważ nie ma właściwości komedogennych, czyli nie będzie zapychał porów.

Do pielęgnacji cery możemy użyć oczywiście aloesu prosto z doniczki. W formie miąższu można używać, go bezpośrednio na twarz, odciętym kawałkiem przecierać skórę. Taki fragment miąższu warto też wykorzystać na zmiany zapalne, przyłożyć na pryszcze czy wypryski. Trzeba jedynie pamiętać, aby aloesu nie przykładać na otwarte rany.

Żel aloesowy sprawdza się jako serum na twarz. Można go zakupić w aptekach i sklepach z kosmetykami. Zaletą takiego preparatu jest pewność, że nie zapcha on nam porów. Żel z aloesem ma działanie odmładzające, skóra staje się dzięki niemu bardziej napięta i poprawia się jej koloryt. Można go używać zarówno rano, jak i wieczorem. Taki żel może być bazą pod makijaż. Nakładamy wówczas niezbyt grubą warstwę żelu aloesowego na czystą i suchą twarz. Kiedy substancja się wchłonie, możemy wykonać makijaż.

Świetne są toniki z aloesu, które nawilżają i odświeżają skórę. Żeby taki przygotować należy żel wymieszać z wybranym hydrolatem i dodać witaminę E. Można go wzbogacić olejkiem eterycznym. Oczywiście w sprzedaży są gotowe toniki z aloesem.

Żel aloesowy może być wspaniałym kremem pod oczy, który działa cuda na opuchliznę. Aby rezultat był jeszcze lepszy wkładamy żel do lodówki i dopiero schłodzony nakładamy na skórę.

Przepisy na maseczki z aloesem.

Z żelem aloesowym przygotujemy przeróżne maseczki pielęgnacyjne do twarzy. Przede wszystkim można na twarz nałożyć żel w czystej postaci, grubą warstwę na 10-15 minut. Taka prosta maska, nada blasku naszej cerze. Dodając do aloesu miód, kurkumę i dowolny hydrolat, otrzymujemy maseczkę o działaniu oczyszczającym i przeciwzapalnym. Mieszając z nim oliwę z oliwek, olej z dzikiej róży, bądź olej arganowy oraz kurze białko, uzyskamy maseczkę ujędrniającą skórę. Chcąc przeciwdziałać zmarszczkom i załagodzić trądzik, żel aloesowy łączymy z sodą oczyszczoną. Odrobina mleka, cukru lub sok ze świeżego ogórka oraz oczywiście nasz wspaniały żel sukulentowy stworzy nam maseczkę nawilżająco – regenerującą. Aloesu używamy również jako domowego peelingu, łącząc z nim brązowy cukier i sok z cytryny. Takie oczyszczenie cery jest skuteczne i zdrowe.

Efekty stosowania aloesu na twarz.

Regularne stosowanie produktów z aloesem na skórę twarzy daje wspaniałe efekty. Pory zostaje oczyszczone i zamknięte. Nasza cera odzyskuje blask i poprawia się jej koloryt. Skóra staje się świeża i efektownie odmłodzona. Bogata zawartość aloesu wspaniale przenika pory, regeneruje je i wygładza. Szczególnie cery trądzikowe mogą zawdzięczać odnowę temu specyfikowi. Jego właściwości przeciwzapalne i wygładzające niwelują zmiany po wypryskach. Stosując sok czy żel aloesowy możemy cieszyć się ze zdrowej i czystej cery.

 

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.