Skip to content
Menu

Lekka trwała – dla kogo to najlepsze rozwiązanie? Co warto na jej temat wiedzieć?

Obecnie można zdecydować się na wiele różnych sposobów stylizacji fryzur. Z pewnością wiele osób słyszało na przykład o keratynowym prostowaniu włosów, jednak można zdecydować się również na zabiegi, które przynoszą zupełnie odmienne efekty. Dzięki nim włosy nie będą proste i idealnie wygładzone, a wręcz przeciwnie – kręcone. Efekty są przede wszystkim bardzo naturalne i sprawdzają […]

Obecnie można zdecydować się na wiele różnych sposobów stylizacji fryzur. Z pewnością wiele osób słyszało na przykład o keratynowym prostowaniu włosów, jednak można zdecydować się również na zabiegi, które przynoszą zupełnie odmienne efekty. Dzięki nim włosy nie będą proste i idealnie wygładzone, a wręcz przeciwnie – kręcone. Efekty są przede wszystkim bardzo naturalne i sprawdzają się szczególnie na włosach pozbawionych objętości. Czy warto zdecydować się na lekką trwałą? Jak wygląda zabieg? Dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie?

Na czym polega trwała?

Lekka trwała nieco różni się od tradycyjnej trwałej. Jest to zabieg ondulacji, która zmienia nieco naturalne zachowanie włosa, dzięki czemu staje się on falowany lub lekko kręcony. Dzięki temu fryzura jest podniesiona od nasady, a włosy zyskują na objętości. Do największych zalet lekkiej trwałej jest prostota całego zabiegu, stosunkowo niska cena oraz długotrwały i naturalny efekt. 

Dla kogo lekka trwała to najlepsze rozwiązanie?

Lekka trwała doskonale sprawdza się dla osób, które chcą zmienić coś w swoim wyglądzie oraz podobają im się kręcone włosy. Efekty zabiegu są trwałe i pozostają widoczne na długo – zazwyczaj przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymują się aż przez 4 miesiące. Włosy stają się widocznie uniesione od nasady i zyskują na objętości, dzięki czemu wybierane są przez osoby, których naturalne włosy są pozbawione puszystości, cienkie i mają tendencję do opadania. Lekka trwała sprawia, że fryzura jest podatniejsza na układanie i łatwiejsza w rozczesywaniu. 

Lekka trwała unosząca włosy – jak wygląda zabieg?

Sam zabieg jest stosunkowo krótki, przeważnie zajmuje nie więcej niż 2 godziny. Procedura nie jest skomplikowana. Pierwszy krok to podzielenie włosów na sekcje, a następnie nawinięcie je na wałki oraz zabezpieczenie folią. Następnie profesjonalista nakłada odpowiednio dobrany pod kątem rodzaju włosów płyn do ondulacji. To właśnie on sprawia, że włosy będą się kręcić, a także nieco się uniosą, będą podatniejsze na czesanie oraz stylizację. Po pewnym czasie fryzjer spłukuje płyn oraz nakłada specjalny preparat, którego zadaniem jest dogłębne odżywienie struktury włosa. Zabieg kończy utrwalenie całej fryzury oraz nałożenie odżywki. 

Jakie rodzaje trwałej ondulacji można wyróżnić?

Zabieg lekkiej trwałej różni się w zależności od rodzaju i struktury włosów. Dlatego właśnie profesjonalista dopasowuje najlepszy typ ondulacji. Można wyróżnić ich aż trzy rodzaje:

  • ondulacja kwaśna – pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu, a przy tym jest mało inwazyjna, najczęściej wybierana jest przy wyjątkowo delikatnych, osłabionych, a także zniszczonych przez częste farbowanie włosach;
  • ondulacja alkaliczna (zasadowa) – w tym przypadku największym atutem jest długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet do 9 miesięcy, niestety na ondulację zasadową nie mogą zdecydować się osoby, których włosy są po jakichkolwiek zabiegach fryzjerskich (na przykład farbowaniu czy rozjaśnianiu);
  • ondulacja dwufazowa – jak sama nazwa wskazuje, dzieli się ona na dwie części i sprawdza się przy włosach po zabiegu trwałej, które jednak zdążyły odrosnąć – podczas ondulacji dwufazowej nakłada się zdecydowanie mocniejszy preparat na odrosty i słabszy na pozostałą część włosów.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Warto pamiętać, by po zabiegu lekkiej trwałej nie farbować włosów przez tydzień. Efekty trwałej najbardziej widoczne są wtedy, gdy włosy mają okazję by po umyciu wyschły samoistnie. Zabieg lekkiej trwałej jest stosunkowo tani w porównaniu do innych stylizacji – w profesjonalnym salonie fryzjerskim kosztuje zazwyczaj powyżej 100 złotych. 

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.